خانه » دسته‌بندی نشده » تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است

تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است


تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است ، در روز های اخیر خبری منتشر شد که در ابتدای امر شباهت بسیاری به شایعه داشت و کمتر کسی آن را جدی می گرفت. اما با گذشت زمان و آشکار شدن عمق فاجعه، هنوز هم آن طور که باید اطلاع رسانی مناسبی در این زمینه انجام نشده است و شاهد قربانی گفتن این قارچ های سمی در استان های متفاوت کشور هستیم. این قارچ های سمی که تا کنون موجب مرگ بیش از ۱۰ نفر از هموطنان شده است و همچنین عده زیادی را دچار مسمومیت کرده، ظاهری شبیه به قارچ های خوراکی معمولی دارد به نحوی که تشخیص آن برای افراد عادی عملا امکان پذیر نیست. 

بر اساس گزارشاتی که از جانب سازمان مدیریت بحران کشور منتشر شده است بیشترین قربانیان قارچ های سمی از استان کرمانشاه بوده است. شباهت بیش از حد این قارچ های سمی با قارچ های معمولی عامل اصلی فریب خوردن مردم و مصرف آن ها شده می باشد. 

تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است

تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است

قارچ سمی

نام علمی قارچی که منجر به مسمومیت عده زیادی از هموطنان شده است Amanita Virusa  می باشد که در برخی از کشور های آمریکای جنوبی به «فرشته تباهی» نیز معروف است. تا کنون بیش از ۸۰۰ در اثر مصرف این قارچ های سمی دچار مسمومیت شده اند و ۱۰ نفر جان خود را از دست داده اند. 

مسمومیت با قارچ به تفکیک استان ها

تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است

قارچ سمی که منجر به مسمومیت ایرانی ها شد

کل مراجعین ۸۴۹ نفر – بستری: ۱۴۹ نفر – ترخیص: ۶۹۰ نفر- فوتی: ۱۰ نفر آمار تفکیکی:کرمانشاه: ۳۳۶ نفر – بستری: ۳۴ نفر – ترخیص: ۲۹۵ نفر –فوتی : ۷ نفرلرستان: ۱۶۷ نفر- بستری : ۱۳ نفر– ترخیص : ۱۵۳ نفر – فوتی : ۱نفر کردستان: ۱۵۲ نفر – بستری : ۲۴ نفر– ترخیص: ۱۲۷ نفر– فوتی: ۱ نفر آذربایجان غربی: ۷۹ نفر کل –بستری :۲۷ نفر – ترخیص : ۵۱ نفر– فوتی: ۱ نفرزنجان: ۶۶ نفر– ۴۱ نفر بستری – ترخیص : ۲۵ نفر ایلام: ۳۳ نفر – بستری : ۳ نفر – ترخیص : ۳۰ نفر کهگیلویه و بویراحمد: ۹ نفر– بستری: ۳ نفر– ترخیص: ۶ نفر چهارمحال و بختیاری : ۳ نفر– ترخیص: ۳ نفر قزوین :۳ نفر– بستری: ۳ نفر فارس: ۱نفر– بستری: ۱ نفر

تصویر قارچ سمی که جان ده ها ایرانی را تاکنون گرفته است

مطالب مرتبط

  • ماجرای خودکشی دسته جمعی اشرار لرستان ۱۲ شهریور ۹۶ + فیلم
  • عاقبت تلخ رابطه عاشقانه پسر جوان و زن متاهل
  • جزئیات دادگاه اسماعیل رنگرز قاتل آتنا اصلانی ۴ شهریور ۹۶
  • عکس ۱۰ شهید مرزبان ناجا در هنگ مرزی میرجاوه زاهدان + اسامی
  • علت سقوط هواپیما تهران-یاسوج چه بود ؟
  • پرستاری که با اسید بیمارش را کشت
ایمیل شما آشکار نمی شود

نوشتن دیدگاه

تمام حقوق مادی , معنوی , مطالب و طرح قالب برای این سایت محفوظ است - طراحی شده توسط پارس تمز